Qihoo 360 Yunpan - 36 TB w chmurze. Największa chmura za darmo dostępna w sieci

Qihoo 360 YunpanCzasami może się zdarzyć że potrzebujemy dostępu do konkretnych plików z różnych komputerów, wtedy z pomocą przychodzi nam chmura i usługi typu Dropbox, Copy, One Drive itp. Ich wspólną zaletą są darmowe wersje konta gdzie mamy do dyspozycji kilka gigabajtów na nasze pliki. Tylko co będzie jeśli nam one nie wystarczą ? Można założyć drugie konto gdzieś indziej. Gdy nadal będzie nam mało powtarzamy sytuację. Tylko jak długo tak można ? Inne rozwiązanie to dokupić wersję tzw. premium gdzie mamy o wiele więcej miejsca lecz jest to kosztem naszych oszczędności, a nie o to chodzi.

Z pomocą przychodzi nam usługa Qihoo 360 Yunpan gdzie w darmowej wersji mamy aż 36 Terabajtów danych ! Jest to największa darmowa chmura na nasze pliki w sieci. Nie znalazłem, a szukałem długo, drugiego tak pojemnego i darmowego konta u żadnego innego dostawcy. Dodatkową zaletą jest aplikacja dla Windows oraz systemów mobilnych - Android i iPhone.

 

Czytaj więcej...

Podstawy pracy z usługą Dropbox

Dropbox logoOstatnio dużo mówi się o chmurach i przechowywaniu w niej danych. W tym artykule przedstawię jeden z najpopularniejszych programów do tego celu - DROPBOX. Swoją popularność zawdzięcza swojej prostocie. Po założeniu konta w usłudze nie trzeba nic konfigurować - jest od razu gotowe do użycia. Przedstawię Wam jego wady i zalety oraz opiszę jak korzystać z niego na co dzień. Dodatkowo poznacie nieoficjalnego klienta tej usługi dzięki czemu Dropbox bedzie z Wami dosłownie wszędzie.

Czytaj więcej...

Z sieci

W dziale "Z sieci" znajdziecie miejsca w których można pobrać wiele ciekawych programów dla systemu Windows.

kasa ZAMIENNIKI PŁATNYCH PROGRAMÓW - myślicie że WinRar to jedyny słuszny i dobry kompresor ? Widać nie znacie chińskiego (wiem, wyskoczyłem z tym chińskim :)) HaoZipa. Mimo nazwy obsługuje więcej niż standard ZIP. A to nie jedyny przykład świetnego oprogramowania które można mieć za darmo. 

rozne PŁATNE PROGRAMY ZA DARMO - opisuję jak zdobyć pełne wersje ciekawych i komercyjnych programów za darmo. 

zmiania wygladu ZMIANA WYGLĄDU - ciągle wyglądające tak samo "okienka" są nudne. Czas to zmienić !

sterowniki STEROWNIKI - ile to razy się zdarzyło że gdzieś zapodziała się płyta od sprzętu komputerowego (i nie tylko) który kupiłeś ? Możesz szukać po stronie producenta tych wszystkich sterowników a u mnie możesz odszukać obraz tej płyty...

joypad GRY - rozrywka należy się każdemu a gry które przedstawiam zapewnią frajdę na wiele godzin.

START

wyborWitaj !

Nazwa tego menu jest nieprzypadkowa. Odnosi się to początku wszystkich zamieszczonych tutaj porad. Z tego miejsca możesz szukać konkretnej porady dotyczącej ogółem systemu Windows, jego bezpieczeństwaoptymalizacji bądź wyszukać kilka ciekawych programów oraz wskazówek dotyczących programów związanych bezpośrednio z internetem.

Jeśli nadal jesteś nieco zagubiony zapraszam Cię do zapoznania się z mapą strony którą znajdziesz tutaj.

Porady

W tej części strony znajdziecie porady dla systemu Windows podzielone na działy :

windows WINDOWS - ogólne porady dotyczące systemu Windows. Jak coś ukryć, zmienić, przywołać do porządku. Dodatkowo są tutaj sztuczki ułatwiające codzienną pracę z tym systemem.

internet INTERNET - jak wyżej, lecz główną rolę modyfikacji i zmian odgrywają narzędzia do przeglądania zasobów sieci np. przeglądarki itp.

optymalizacja OPTYMALIZACJA - przyspieszamy działanie naszego systemu poprzez wprowadzanie drobnych zmian które mają duże znaczenie. Wszystko opisane krok po kroku.

bezpieczenstwo BEZPIECZEŃSTWO - kilka prostych rad jak zabezpieczyć nasz Windows. Niestety pakiet Internet Security już nie wystarcza. Opisuje dodatkowo programy które warto zainstalować obok pakietów IS.

ciekawe programy CIEKAWE PROGRAMY - siedzenie przy komputerze nie musi być nudne a codzienne prace można sobie umilić, przekonajcie się sami jak.

 

Z racji na mnogość konfiguracji sprzętu jaki posiadacie nikt nie zagwarantuje poprawnego działania porad na każdej platformie. Jeśli pojawią się problemy proszę śmiało pisać pod artykułem o tym, a postaram się pomóc. Opcjonalnie użyjcie formularza kontaktu. Jeśli nie jesteście pewni czegoś bądź macie obawy to proponuję przed jakąkolwiek modyfikacją systemu utworzyć nowy punkt przywracania systemu.

Podkategorie

Jesteś tutaj: Strona główna Chmura